Next
Lis 23

W poszukiwaniu siebie … spotkania rozwojowe dla młodych Kobiet

Jeśli jesteś jedną z tych młodych Kobiet, która:
… wszystko chce robić idealnie, spełniać oczekiwania otoczenia, jednak czujesz, jak powoli „tracisz siebie“;
… żyjesz zgodnie z szablonem, masz skończyć szkołę, otrzymać edukację wyższą, założyć rodzinę do określonego wieku, nie chcesz się wyróżniać, chcesz być w tłumie i nie wiesz, że można budować życie zgodnie z tym, co czujesz a nie według tego co powinnaś i co mówią Ci inni;
… znalazłaś dobrą pracę i zamierzasz się jej trzymać, mimo że Ci się nie podoba i nie spełnia twoich oczekiwań, ale jest stabilna i dobrze płatna;
… wiesz czego chcesz i co sprawia Ci radość, ale nie masz odwagi pokazać się światu. Może lubisz malować, ale pracujesz w księgowości i nikomu nie pokazujesz swoich rysunków, bo uważasz, że nie są dobre i że brak Ci talentu;
… nie wiesz czego chcesz i co sprawia Ci radość, nie możesz skończyć studiów, ciągle zmieniasz pracę, a wokół słyszysz, że powinnaś już wiedzieć i coś z tobą jest nie tak, skoro tak się dzieje;

Zatrzymaj się na chwilę i przeczytaj historię jednej z młodych Kobiet, która doświadcza tego co Ty …

„Myślałam, że wszystko co muszę robić, żeby być szczęśliwą i odnieść sukces w życiu – to dużo pracować, być staranną, grzeczną i pracowitą dziewczynką, dążyć do bycia idealną i najlepszą, spełniać pewne standardy, podobać się wszystkim ludziom i spełniać oczekiwania moich rodziców.
Zrozumiałam jednak, że to nie tak, gdy zaczęłam „gubić siebie“ w oczekiwaniach rodziców i standardach otoczenia. Wszystko szło według planu, dopóki nie zaczęłam myśleć i zastanawiać się nad tym, czego ja tak naprawdę chcę. To było dla mnie odkrycie, gdy zobaczyłam jak powoli rezygnuję z siebie. Wiem również, że jeśli „stracę siebie“, nie będę potrafiła budować wartościowych relacji z innymi ludźmi. Jeśli ja nie będę szczęśliwa sama ze sobą, nie będę szczęśliwa z nikim innym ani nikt ze mną.
Teraz największe moje marzenie to poznać, zrozumieć siebie , odkryć jaką jestem, o czym marzę i co ja naprawdę chcę robić w życiu. Chciałabym umieć kochać siebie taką, jaką jestem i dążyć do realizacji swoich pragnień.“

Jest Ci to bliskie?
Jesteś gotowa, aby odkryć jaka jesteś?
Chcesz być naprawdę szczęśliwa?
Czujesz, że to właśnie ten moment?

Zapraszam Cię na cykl spotkań młodych Kobiet.
Podczas tych spotkań, będziesz miała okazję doświadczyć siebie, „odkryć jaką jesteś“ naprawdę, polubić siebie taką jaką jesteś i nauczyć się siebie „na nowo“.

Zgłoszenia i pytania: tel.: 661987061, e-mail: orzeszek.katarzyna@gmail.com

Prowadząca:
Katarzyna Orzeszek. – Coach PCC ICF i trener umiejętności coachingowych, Facylitator i Trener Clean Coaching Process, Agility Managerial & Organizational Coach i Trener, Mentor YBP i trener umiejętności mentoringowych, Trener umiejętności menagerskich i przywódczych, konsultant w zakresie Inteligencji Emocjonalnej i Stylów Przywódczych, praktykujący terapeuta LFT. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe i managerskie.

Otwarcie zapraszam ludzi do zmiany, ponieważ sama jej doświadczyłam i nadal doświadczam. Wiem zatem, że jest ona nieunikniona i niezbędna na drodze samospełnienia, samorealizacji, samozadowolenia. Towarzyszę innym w procesie budowania zaufania do siebie oraz sięgania po odwagę do bycia sobą. W zgodzie z prawdziwym obrazem siebie, w kontakcie z poczuciem własnej wartości. Wówczas niemal samoistnie człowiek bierze odpowiedzialność za siebie: swoje myśli, emocje, działania. Do głosu dochodzą różne aspekty osobowości, których doświadczamy i tak integrujemy się wewnętrznie. Dążymy do pełni siebie. Dopiero będąc sobą, możemy świadomie spotkać się z drugim człowiekiem. Obudzić się na niego i pozwolić sobie być w partnerstwie rozumianym jako prawdziwa relacja. Rozmawiamy bez negowania, bez ocen, bez ukrytych oczekiwań. Pojawia się miejsce na różnorodność, na kreowanie nowych rozwiązań i pomysłów. W efekcie podążania za tym procesem, jesteśmy sprawczy i efektywni, zadowoleni z siebie, czerpiemy radość z życia i z bycia z innymi. Czyli osiągamy to, co chcemy naprawdę działając razem z innymi w zespole.

Kiedy myślę o setkach spotkań które odbyłam z ludźmi, przychodzi mi na myśl metafora szlifowania diamentu. Nieoszlifowany jest zwykłym szkłem. Oszlifowany jest drogocenny i jedyny w swoim rodzaju. A wszystko od początku jest w nim: cała siła i jego blask. Tego nikt nie wymyśli, to już jest. Swoją pracę porównuję do pracy szlifierza, który jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, ale również doświadczenie, uważność, wyczucie i precyzję. Nie zmieniam właściwości diamentu, ale pomagam w wydobyciu najlepszej jego wersji.

Pracuję z osobami, które chcą się rozwijać, lepiej poznać i zrozumieć siebie i innych, które potrzebują uwolnić się od lęków, blokad, ograniczających przekonań na własny temat i negatywnych wzorców myślenia. Aby w rezultacie tworzyć zdrowe relacje ze sobą i z innymi i cieszyć się życiem.
Możesz żyć własnym życiem realizując swoje cele, jednocześnie budując zdrowe relacje z innymi, jeśli jesteś świadomy tego, co naprawdę dzieje się wokół Ciebie, bez negatywnych ograniczeń wpływających na twoje życie.
Chcę aby ludzie, a zwłaszcza młode Kobiety, były bardziej świadome swoich wyborów i wpływu na własne decyzje a tym samym brały odpowiedzialność za swoje życie. Są to zwykle trudne decyzje, które stanowią milowe kroki do ogromnej zmiany i do prawdziwego potencjału.

W swojej praktyce integruje własne poszukiwania, doświadczenia, skuteczne praktyki i metody m.in: Co-active coaching, Coachwise Coaching, Inteligencja Emocjonalna i Style Przywódcze wg Golemana, Agile Leadership, Clean Language, Modelowanie symboliczne, Emergent Knoweledge, Clean Space, terapia systemowa, Life Flow Therapy, medytacja, praktyki Kena Wilbera, trening mentalny, fizyczny i wiele innych.

Prywatnie, jestem mamą dorosłej już Igi i dwunastoletniej Neli. Uwielbiam modę, sztukę, morze i słońce. Jestem koneserka białego wina. Ostatnią moją pasją jest golf, spędzam wiele godzin na polu golfowym aby wyćwiczyć mistrzowskie uderzenia.ZOBACZ RÓWNIEŻ

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *